«

»

Print this نوشته

ما از میهن‌مان با شیوه‌ها و دیدگاه‌ها و امکانات خودمان دفاع می‌کنیم / تیرداد بنکدار

برای من و هر ایرانی میهن‌دوست دیگری که اصول و شرافت ملی داشته باشد، پیمان‌شکنی ترامپ و تلاش او برای تضعیف توان دفاعی کشورمان، دشمنی ورزیدنی آشکار و غیر قابل قبول است. هرچقدر هم که یادش داده باشند که روضه مظلومیت برای ملت ایران سر بدهد، در ما اثری نخواهد داشت! ما روضه‌خوان زیاد دیده‌ایم و خوب فهمیده‌ایم که باید نسبت به پلیدکاری‌های احتمالی روضه‌خوانها هوشیار بود، چه اینجا در کشور خودمان باشد و چه آنجا در کاخ سفید واشنگتن!

‌ ‌

iran

‌ ‌

چند روزی به فیلترشکن دسترسی نداشتم. بنابراین پریشب که ترامپ خروج کشورش از برجام را اعلام داشت، متن مختصر زیر را در اینستاگرام نوشتم. نظر به اهمیت اعلام موضع سوم خودم که به‌سان بسیاری دیگری از ایرانیان، از دیدگاهی ملی و آزادیخواهانه و به دور از مواضع استبدادی و امپریالیستی است، این یادداشت مختصر را در اینجا قرار می‌دهم تا بعدا چنانچه مشکلات از فیلترینگ تا موانع بزرگتر مانعی ایجاد نکرد، بیشتر و همه‌جانبه‌تر در این باره بنویسم. اکنون به بیان کلیاتی مهم بسنده می‌کنم:

 ‌

«فیلترینگ دسترسی‌ام را مانند بسیاری دیگر از هم‌میهنانم به فیس‌بوک و تلگرام، فعلا قطع کرده است. در آن دو فضا بهتر و بیشتر می‌شد با دوستان تبادل دیدگاه داشت، ولی اکنون فقط اینجا در دسترس است. خوب البته مستبدین دوست دارند که به تنهایی با خطرات خارجی مواجه شوند و از این انحصار بهره هم ببرند. بی‌شک ما هم اکنون عددی نیستیم که برای‌شان به حساب بیاییم! به زعم اینها اصلا لازم نکرده که ما چیزی بگوییم اینها خود‌شان همه‌چیز را حل می‌کنند!

ولی یک‌جایی هست که پای ایران وسط است و کسانی مثل من ادعا داریم که به مراتب بیش از این آقایان تکیه زده بر مسند قدرت و سفره انقلاب‌شان، پای آن ایستاده‌ایم، بنابراین خلاف خواست اینها که همانا سکوت صدای سوم ماست، ما از میهن‌مان با شیوه‌ها و دیدگاه‌ها و امکانات خودمان دفاع می‌کنیم. البته اشتباه نشود! وطن ما عراق و شامات نیست که جان و مال ایرانی را برداریم و ببریم در آنجا هزینه کنیم و هزینه بسازیم. خیر! وطن ما همین جغرافیای سیاسی ایران امروز است و از سرنوشتی که امت‌گرایان برای آن رقم می‌زنند بیمناکیم.

برخلاف آقایان هم هیچگاه به دشمن دشمن‌مان به دیده دوست یا در واقع فرصت نگاه نکرده‌ایم. به ویژه اگر که او دشمنی خارجی باشد.

بنابراین برای من و هر ایرانی میهن‌دوست دیگری که اصول و شرافت ملی داشته باشد، پیمان‌شکنی ترامپ و تلاش او برای تضعیف توان دفاعی کشورمان، دشمنی ورزیدنی آشکار و غیر قابل قبول است. هرچقدر هم که یادش داده باشند که روضه مظلومیت برای ملت ایران سر بدهد، در ما اثری نخواهد داشت! ما روضه‌خوان زیاد دیده‌ایم و خوب فهمیده‌ایم که باید نسبت به پلیدکاری‌های احتمالی روضه‌خوانها هوشیار بود، چه اینجا در کشور خودمان باشد و چه آنجا در کاخ سفید واشنگتن!»

‌ ‌

نقل از:

https://www.facebook.com/tirdad.bonakdar?fref=pb&hc_location=friends_tab